Amazoni platvormil tegutsevasse ettevõttesse turundustöid juhtima!

Oled lugema asunud artiklit täiesti uue valdkonna ettevõtjatest, mida mõned aastad tagasi veel ei eksisteerinud.

Olen neile viimastel aastatel tiimiliikmeid aidanud värvata ning usun, et tekkinud on hea ülevaade, mis tunne on nende tiimides töötada.

Minu mulje? Nad on ülimalt vahvad ja julged inimesed kes on maale toonud täiesti uue tegevusvaldkonna – arendada ja turundada Amazoni platvormil kliendi soovidest lähtuvalt loodud tooteid.

Töö Amazonis on huvitavate väljakutsete ja isikliku ning professionaalse kasvu maa, kus üksi toimetades võib olla kerge alla anda – tiimis see tunne aga reeglina ei teki. Globaalsete klientide teenindamisel pole piire ees ja koos minnakse samm-sammult läbi ka paksust ja vedelast (mis võib võtta aega kuudest mõne aastani) – õnneks seda koos tiimiga. Juhtidel lasub nn kohustus nii rahalised kui emotsionaalsed surved enda peale võtta ja tiimiliikmena saad nautida töötamist kiirelt arenevad rahvusvahelises nišis.

Kuna valdkond areneb väga kiiresti, võid iga päev kohata uusi olukordi: töövõtted muutuvad, konkurents areneb kiirelt edasi ja klientide soovid arenevad. Nende asi on sellest kogu aeg ühe sammuga ees olla. Pole vist vaja mainida, et nii isiklikus kui tööalases plaanis saad areneda ülehelikiirusel.

Amazoniettevõtjad on:

– Avatud meelega ja innovatiivsed. Nad on pidevalt avatud uuendustele ja täiendustele, mitte ainult oma ettevõtte ja toodete osas vaid ka meeskonnavaimu hoidmisel ja ergutamisel. Meeskonnale võimaldatakse enesearengut – nii füüsilisel kui ka vaimsel tasandil – lisaks erialastele rahvusvahelistele konverentsidele pakuvad eri ettevõtted tasuta koolitusi maailma mainekatelt platvormidelt ja tegijatelt nagu MindValley, Tony Robbins, Better You Academy.

– Positiivsed – vaatamata erinevatel olukordadele hoiavad nad tuju ja vaimu erksana. Iga kogemus on neile õppimise koht, olgu see positiivne või negatiivne. Mida varem eksid, seda suuremalt võidad.

– Out of the Box mõtlemisega – nii toodete kui ka meeskonna suhtes ei löö nad risti ette, kui tajuvad, et asjas või inimeses on potentsiaali. Tiimiliikmeid arendatakse ja toetatakse igati, sest ükski kool ei valmista amazoniplatvormi ettevõtetele töötajaid ette – väljaõpe toimub kohapeal ja kestab minimaalselt 6 kuud.

– Lojaalsed- oma töötajate ja oma kogukonna suhtes, tiimid on nagu perekonnad, kus elatakse kaasa nii tööalastele kui ka eraelulistele saavutustele. Tiimiliikmena oled sa nende juures hoitud. Nad on põhitegevuse kõrvalt kõik perele orienteeritud.

Amazoniettevõtjad on uue ajastu ettevõtted. Kui kümmekond aastat tagasi öeldi, et olles tegelenud tavakaubanduse ja võrkturundusega, oled näinud kõike. Julgen täna kõrvaltvaatajana öelda, et kui sa oled Amazoni platvormil tegutsevas ettevõttes mõned aastad toimetanud, oled näinud tulevikku. Siin toimub rohkem kui tavakaubanduses 10-15 aasta jooksul. Tavaettevõtluses krimpsutatakse nägu, kui esmaste tulemuste nägemine võtab aasta, kuid Amazoni platvormil on toodete täiendamine ja katsetamine pikaajaline mäng – poole peal alla ei anta.

Lisaks on nad meeletult kokkuhoidev kogukond. Olen neid FB grupi kaudu jälginud juba oma 5 aastat ja koostööd teinud viimasel paaril aastal. See, kuidas teineteist kogukonnana toetatakse, räägitakse Amazoni nõrkadest kohtadest ja tugevustest, kuidas midagi paremini välja tuua ja kuhu vajalik linnuke teha, et toode paremini näha oleks, on väga huvitav. Juba kogukonna sisene tugi on väärtus omaette.

Kas sa sobiksid sellisesse ettevõttesse tööle?
Jah, kui oled e-kaubanduse fänn, sul on arengule ja kasvule suunatud väärtused ja eesmärgid, positiivne ellusuhtumine ningoled arengu- ja õppimishimuline. Näed ennast kui tervikut, kus keha, meel ja vaim on harmoonias. Oskad lugu pidada nii füüsilisest kui ka vaimsest tervisest. Oled uuendusmeelne ja suure pildi nägija (see ei pea olema üldine ettevõtluses, vaid kindlasti oma ala spetsiifilist suurt pilti nii hetkes kui tulevikus). Oled lahtise peaga ning järjepidevalt lahendusi otsiv inimene, kes läbi oma tegevuse soovib muuta maailma inim- ja kasutajasõbralikumaks. Ja mis väga tähtis – tahad kogu aeg olla poole jalaga tulevikus ning oled nõus tempos püsimiseks suure hooga juurde õppima.

Kui tunned huvi ja soovid kogukonnast rohkem teada, siis võid julgelt hakata jälgima nende FB lehte Amazon Estonia. Teiseks võid julgelt saata oma kontaktid ja töösoov mulle, et vabade positsioonide avamisel saaksid olla esimene, kes neist kuuleb või loeb.

Minust: olen töötanud üle 20 aasta personalijuhina erinevates ettevõtetes. Hetkel olen vabakutseline personalitöö konsultant, kes on nõua ja jõuga abiks amazoniettevõtjate tiimide laienemisel. Olen positiivse ellusuhtumise ja arengule orienteeritud, alati avatud uutele ideedele ja valmis otsima lahendusi olukordades, kus algselt väljapääsu ei paista.

Elle Muuga

Kõige värskem positsioon Amazoniettevõttes on turunduse tiimi juht, mille kuulutuse leiad siit https://inimkapital.ee/turunduse-tiimi-juht/